Domowe metody radzenia sobie z naderwanym stawem skokowym

Jakie stosować ćwiczenia domową metodą po skręceniu i naderwaniu stawu skokowego 2 tygodnie miałam nogę w szynie a 3 tygodnie gips nie chodziłam w tym czasie teraz chodząc noga mi puchnie i boli

Witam serdecznie
Proponuje trochę nietypowe, ale bardzo skuteczne ćwiczenia wzmacniające stawy skokowe. Zaletą tych ćwiczeń jest również to, że można je wykonywać w każdych miejscu i nie wymagają specjalistycznego sprzętu do ćwiczeń.
Zaczynamy od ćwiczeń palców i śródstopia, które także stanowią o sile i sprawności stawów skokowych. Siadamy na krześle, a przed sobą na ziemi kładziemy takie przedmioty jak: chusteczka lub mały ręcznik, ołówek lub długopis, mała piłka kauczukowa, skrawki papieru, gąbka, piłka siatkowa. Chwytamy je palcami jednej nogi i unosimy do góry, tak samo ćwiczymy drugą nogę. Powtarzamy wszystko 3-5 razy.Następnie wstajemy i wykonujemy 10 kroków wysoko na palcach do przodu. Obrót i wracamy 10 kroków na piętach. Kolejny obrót i 10 kroków na zewnętrznej części stopy. Powrót na wewnętrznych częściach stopy. Powtarzamy w 5 seriach w tej samej kolejności.Na koniec ćwiczenie wzmacniająco-hartujące stawy skokowe. Przygotowujemy sobie dwa duże wiadra plastikowe. Do jednego wlewamy gorącej wody, a do drugiego lodowatą wodę (można dodać kostki lodu). Wchodzimy jedna nogą do zimnej wody, a drugą do goręcej wody i zmieniamy tak długo jak nie poczujemy różnicy w temperaturze w obu wiadrach. To wspaniałe ćwiczenie całego układu naczyniowego naszych stóp.