Dość liczne podkorowe ogniska nieprawidłowego sygnału w zakresie obu półkul mózgowych w wyniku RM zatok

Kobieta 53 lata. Na rezonansie zatok wyszło mi coś takiego,więc proszę o interpretacje: "Dość liczne,podkorowe ogniska nieprawidłowego sygnału w zakresie obu półkul mózgowych,najpewniej o charakterze naczyniopochodnym".

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, powyższy wynik wskazuje na drobne zmiany niedokrwienne najprawdopodobniej związane z procesem miażdżycowym w naczyniach mózgowych. Proszę o udanie się do lekarza zlecającego badanie w celu zestawienia powyższego wyniku z dolegliwościami jakie się u Pani stwierdza. Pozdrawiam i zachęcam do zadawania dalszych pytań!