Drobne zmiany zwyrodnieniowe w stawie śródstopno policzkowym palucha

Proszę o konsultacje sprawie wyniku ,drobne zmiany zwyrodnieniowe w stawie śródstópno policzkowym palucha obustronnie pod postacią drobnych zmian wytwórczych na krawędziach przysrodkowych.Ostroga piętowa górna po stronie prawej . PROSZĘ O RADE już nie mogę chodzić tak strasznie nogi bolą dodam że jestem po 20 zabiegazh ultra dzwięków i laser nie ma zadnej poprawy DZIĘKUJĘ
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Wszystko zależy od miejsca występowania dolegliwości bólowych - tutaj niestety opis RTG nie jest pomocny. Prawdę mówiąc "drobne zmiany zwyrodnieniowe" w różnych okolicach naszej stopy występują u większości osób i u znacznej części z nich pozostają bezobjawowe. Z drugiej strony jest wiele bolesnych schorzeń, które nie są widoczne w badaniu RTG (np. nerwiak Mortona, zespół ciasnoty stępu, itd.). Najlepiej będzie osobiście odwiedzić lekarza.