Duża brązowa plama z tyłu języka u palacza

Witam ostatnio moj maz zobaczył u siebie duża brazowa plamę z tylu języka .. Co to moze byc ? Ma 30 lat? Czy to moze byc nowotworowe ? Dodam ze pali papierosowy. Wiem ze najlepszym sposobem było by rzucenie ale niestety ma problem z tym. Czy istnieje jakiś sposób by pozbyć sie tej plamy , maz zacZnie tez próbować rzucić nałóg ..

Aleksander Ropielewski

Oprócz rzucenia palenia na chwilę obecna ważniejszy jest pilny kontakt z laryngologiem, który oceni rodzaj zmiany. Ja bez przeprowadzenia badania nie jestem w stanie stwierdzić jakiego rodzaju to zmiana i o czym może świadczyć.