Duży brzuch u 11-latki

Mam 11 lat i ważę 53kg przy wzroście 153 cm czy to dużo? Mam duży brzuch i na basenie się ze mnie śmieją.Co mam zrobić (jakaś dieta) ? Proszę o odpowiedź.
11 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Masa ciała mieści się w granicach normy, jednak najwyraźniej niewłaściwy tryb życia, w tym zarówno brak aktywności fizycznej jak i zła dieta, doprowadziły do nagromadzenia się tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha.
Warto więc zadbać o wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych - regularne spożywanie posiłków (5 dziennie), unikanie słodyczy, słodzonych napojów, słonych przekąsek typu chipsy i krakersy, tłustych produktów i potraw.
Najlepiej spożywać dania gotowane i pieczone w folii, obfitujące w chude gatunki mięsa i ryby, pełnoziarniste produkty zbożowe i produkty mleczne. Wskazane jest tez spożycie dużej ilości warzyw i owoców.
Bardzo ważnym aspektem jest tez włączenie regularnej aktywności fizycznej - każdego dnia minimum 30 min. W ten sposób łatwiej będzie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.