Dwudniowe opóźnienie okresu a lot i zmiana klimatu

Witam, okres opoznia mi sie juz drugi dzien. ostatnio lecialam do sydney , jadlam bardziej tluste jedzenie i pilam wiecej alkoholu przez wyjazd i jakies imprezy. sex uprawiam z zabezpieczeniem i byly to dni nieplodne. oba testy wyszly negatywne, w dzien spodziewanej miesiaczki oraz dzisiaj rano. stresuje sie, prosze o wyjasnienie co moze byc przyczyna opoznienia okresu. dodam ze mieszkam w australii i do tej pory okres byl regularny ale moze to przez lot i klimat? pomocy

Lek. Tomasz Budlewski

Lot, zmiana klimatu, stres mogą powodować opóźnienie krwawienia miesiączkowego. Jeżeli w ciągu najbliższych dni nie wystąpi krwawienie proponuję wykonać badanie beta hcg z krwi oraz udać się do ginekologa.