Dyskomfort w klatce piersiowej i mocniejsze bicie serca

Witam, mam 24 lata i od kilku tygodni odczuwam dyskomfort w klatce piersiowej,czuje mocniejsze bicie serca i ucisk w "dołku". Do tego dochodzą częste bóle głowy i uczucie ciężkości. Czy to mogą być początki nerwicy? Czy najpierw udać się do internisty czy od razu do neurologa?

Mogą to być oznaki rozwijania się choroby na tle psychicznym. Ale nie musi. Polecam taką kolejność działań:
1. spotkanie z lekarzem POZ, wykonanie podstawowych badań przez niego zaleconych
2. Jeżeli badania już na tym etapie coś wskażą - proszę stosować się do zaleceń lekarza. Jeżeli nie - polecam udać się na spotkanie z kardiologiem i wykonać zalecone przez niego badania.
3 jeśli badania kardio nic nie wskażą, to myślę, że można (ale nie jest to konieczne) skonsultować się z neurologiem. Jednakże na tym etapie polecałabym już konsultację psychologiczną. Skoro wcześniejsze badania nie pokażą żadnych fizjologicznych źródeł trudności, to warto się przyjrzeć mozliwym psychologicznym przyczynom (podobne objawy pojawia się w zaburzeniach lękowych i w tę stronę myślę, że mogłaby pójść diagnoza). Jeżeli psycholog stwierdzi, że rzeczywiście "coś jest na rzeczy", polecam podjąć psychoterapię. Pozdrawiam.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza