Fragmenty tkankowe z ogniskiem endometriozy i ciałkami piaszczakowatymi

Panie doktorze, chciałam zapytać, niedawno miałam operację laparoskopową usunięcia ognisk endometriozy z miednicy mniejszej. Wczoraj odebrałam wynik histopatologiczny na którym jest napisane: fragmenty tkankowe z ogniskiem endometriozy i ciałkami piaszczakowatymi. Ogniska endometriozy to rozumię, natomiast ciałka piaszczkowate co to jest i czy to jest groźne? Pozdrawiam Agnieszka

Proszę pilnie wynik skonsultować z ginekologiem prowadzącym. Ciałka piaszczakowate, to niewielkie kuliste zwapnienia o koncentrycznej strukturze, spotykane zwłaszcza w niektórych rodzajach nowotworów jajnika i tarczycy.