Głosy w głowie u 20-latki

Witam, w dzieciństwie miałam powtarzający się sen, w którym słyszałam krytykujące, chaotyczne głosy bliskich mi osób, szybki niekończący się potok słów. Bo tych snach często budziłam się z płaczem, nie mogłam zasnąć. Nie śnił mi się on od kilku lat. Ostatnio zaczęłam samoistnie słyszeć te głosy o różnych porach dnia przy zwykłych czynnościach. Gdy zaczynam je słyszeć, zaczynam funkcjonować na szybszych obrotach, gdy ktoś do mnie coś mówi, słyszę to w podobny sposób jak głosy ze snu, także jak ja mówię, wydaje mi się że robię to chaotycznie i nie do końca potrafię się skupić, aby dobrze złożyć wypowiedź. Niepokojące jest to, że słyszę je kilka razy w tygodniu i nie jest to przyjemne doświadczenie. Co powinnam z tym zrobić?

Warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą i psychologiem. Podobne objawy mogą (ale nie muszą) wskazywać na zaburzenia z kręgu schizofrenii, istotna zatem byłaby dokładna diagnostyka, a w razie potrzeby rozpoczęcia odpowiedniego leczenia. Zachęcam do podjęcia działań i spotkania z lekarzem.