Godzina zażywania tabletek antykoncepcyjnych i przyjmowania posiłków

Witam, mam pytanie co do godziny brania tabletek. Tabletki antykoncepcyjne biorę już 9 miesięcy i zawsze brałam o godzinie 9 rano czasem bez śniadania czasem po. Zastanawiam się czy ta godzina jest dobra, czy ma znaczenie na wchłanianie to czy przyjmę ją bez jedzenia bądź z i czy zwykłe wypróżnienie ma znaczenie tez na wchłonięcie, ponieważ często po przyjęciu tabletki godzinę po miałam normalne wypróżnienie się. Z góry dziękuje za odpowiedz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pora zażywania tabletek nie ma żadnego znaczenia, tak jak nie ma związku z posiłkami czy też normalnymi wypróżnieniami.