GRA% 78,8% w 9 tygodniu ciąży. Co to oznacza?

Mam prośbę o interpretację wyników badań - wizytę u ginekologa mam za 2 tygodnie. Jestem w 9 tygodniu ciąży. Kerw: GRA% 78,8%, 7,2 tyś, HCT% 36,7, RDW% 14,3, reszta w mormie. Mocz: klarowność: mętna.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Odsetek granulocytów obojętnochłonnych jest rzeczywiście podwyższony. Jednak ich liczba bezwzględna jest prawidłowa. Wraz ze zmętnieniem moczu może to świadczyć o zakażeniu układu moczowego. Jednak znając tylko wyrywkowe parametry, trudno to stwierdzić. Warto udać się do lekarza, gdyż zakażenie układu moczowego u kobiet w ciąży należy leczyć.

Hematokryt (HCT) jest tylko minimalnie obniżony, nie budzi to niepokoju przy prawidłowym stężeniu hemoglobiny. RDW mieści się w normach.

Pozdrawiam