Gumowaty śluz w okolicy owulacji

Witam. Dlaczego w niektórych cyklach w okolicach owulacji mam sluz gorszej jakości tzn jest, taki gumowaty mało się rozciąga, czasami z domieszką brązu i w takim cyklu, nie pojawia się już śluz jak biało kurze.A pomiar temp wskazywałby na owulację, ponieważ są dwie fazy temperatur. Natomiast w następnym cyklu znów jest przejrzysty i bardzo rozciągliwy.Dodam, że staramy się o dziecko i martwi mnie ten problem. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Wynika to z wachań poziomu hormonó, które nie zawsze są idealnie na tym samym poziomie lub też jeżeli obserwuje Pani dużą regularność w różnicy śluzu może to wskazywać na torbiel lub schorzenie jednego z jajników (teoretycznie każdy jajnik produkuje kom. jajową co drugi cykl) co powoduje obserwowane przez Panią zmiany śluzu.