Guz nadnercza w wyniku badania TK

Guz nadnercza w wyniku badania TK ,czy jest powód do niepokoju? bez środka kont . 6HU(sd30HU) W fazie tętniczej 22HU(sd30HU) Wrotnej po 30sek. 50HU(sd32HU) Opóżninej po 10min. 30HU(sd28HU) Torbiel korowa nerki lewej 41x34mm obie nerki ulegają jednoczasowemu wzmocnieniu kontrastowemu

Dzień dobry,

Konieczne są dodatkowe badania - takie jak oznaczenie m.in. androstendionu, DHEA-S, kortyzolu rano na czczo. Jeśli ma Pani nadciśnienie tętnicze, to warto poszerzyć diagnostykę. Proszę skontaktować się z endokrynologiem, który zaleci Pani dalsze postępowanie. Guz nadnercza wymaga dalszej diagnostyki, od jej wyników i wymiarów zmiany zależy dalsze postępowanie. Lekarz poz zebraniu dokładnego wywiadu i podsumowaniu wyników badań zaleci Pani dalsze postępowanie (niewykluczone, że zdecyduje o konieczności usunięcia zmiany, co można wykonać metodą laparoskopową).