Guz odbytu z przerzutami do wątroby

Proszę o opinie jakie są rokowania: rozpoznanie guz odbytu z przerzutami do wątroby Stwierdzono badaniem TK: wątroba powiększona niejednorodna w obrębie widoczne zmiany o obniżonej desyjności słabo wzmacniające sie po podaniu środka cieniującego o gęstości ok 45j.H Wielkość zmian 11x11x6cm, 38x30mm 99x103x74mm. Ściana odbytnicy odcinkowo pogrubiała 20mm naciek? pobrano wycinek za tydzień wynik.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości, by bez wyniku histopatologicznego określić rokowanie. Szczegóły dotyczące rokowania zależne są bowiem od wielu czynników, w tym wyniku badania histopatologicznego, wielkości guza pierwotnego, obecności zmienionych węzłów chłonnych, obecności przerzutów, itd. Proszę zatem cierpliwie poczekać na wynik a następnie skonsultować się ze specjalistą onkologiem lub chirurgiem.