Guzek na pograniczu kwadrantów bocznych
Witam W mojej mammografii wyszło, że w sutku prawym na pograniczu kwadrantów bocznych guzek wielkości 7mm w większości o gładkich obrysach. Innych zmian ogniskowych i wtórnych cech procesu naciekowego w badaniu nie widać.Wn.BIRADS 2. Czy jest się czym martwic i czy muszę się skonsultować z jakimś lekarzem? dziękuję i pozdrawiam

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Witam, zmiany sklasyfikowane jako BI-RADS 2 są zmianami łagodnymi i nie wymagają dalszej diagnostyki.
Proponuję zgłosic się do lekarza, który kierował na mammografię, mammografia jest najlepszym badaniem we wczesnej diagnostyce raka piersi, ale bardziej wartościowa jest wraz z badaniem doświadczonego lekarza.