Guzek wartowniczy po usunięciu szczeliny odbytu

Witam,mam stwierdzoną szczelinę odbytu przewlekłą.Po długim leczeniu,udało się ją zaleczyć dzięki regularnemu stosowaniu dilatatora doodbytniczego.Niestety została pamiątka w postaci guzka wartowniczego(ma ok 7 mm) Chciałabym go usunąć,proszę o radę jaka metoda będzie najlepsza.Czy np.usunięcie laserem jest bezpieczniejsze,rana szybciej się goi,czy trzeba zakładać szwy? Czy taki zabieg nie wpłynie negatywnie na moją zaleczoną szczelinę? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam. Laserowe usuwanie tego typu zmian jest metodą skuteczną i bezbolesną. Nie wymaga zakładania szwów. Nie powinna również wpłynąć na nawrót choroby podstawowej.