Guzki na tarczycy a wskazania do usunięcia tarczycy

Mam guzki na tarczycy, żadnych innych objawów,. dobre wyniki tsh.. Czy konieczne jest usunięcie tarczycy jak zaproponował chirurg. Może wystarczy być pod kontrolą lekarza, powtarzać badania co jakiś czas.

Witam serdecznie. W obecnej sytuacji najważniejsze jest czym są wspomniane guzki. Warto byłoby wykonać biopsję takiej zmiany. Możliwe iż chirurg widział jakieś cechy złośliwości i stąd propozycja usunięcia gruczołu.