Hcg rośnie po czyszczeniu?

Witam.
Mam dziwny problem. 27 października robiłam hcg i wynik był 145,7 kilka dni później zaczęłam plamić. pojechałam do szpitala na usg, nie było nic widać. Po 5 dniach leżenia w szpitalu powtórzyli mi hcg i wynik był już 138, czyli spadało (te drugie hcg było 2 listopada). 3 listopada miałam zabieg czyszczenia macicy i okazało się, że jest torbiel na prawym jajniku.

Po zabiegu jest już 15 dni dalej plamie oczywiście byłam u ginekologa, po 7 dniach po zabiegu na usg wyszło, że torbiel jakby się zmniejsza i jest jakieś zapalenie. Dostałam antybiotyk D****, a po kilku dniach jeszcze C**** na te plamienia, ale nie to jest dziwne dziwi mnie to, że dziś (18 listopad) miałam powtórzyć hcg i wynik mnie zaskoczył ponieważ wynosi 901,7.
Czy po poronieniu nie powinno spadać?
Proszę o pomoc

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Istnieje poważne ryzyko rozwinięcia się ciążowej choroby trofoblastycznej. Najprawdopodobniej w macicy pozostała tkanka płodu, która posiada charakter zaśniadowy i dalej się rozwija, powodując wzrost poziomu hormonu bHCG. Powinna Pani dalej kontrolować poziom bHCG oraz udać się do ginekologa na badanie kontrolne USG, które powinno zobrazować pozostałości w macicy.

Pozdrawiam serdecznie!