Hemoroidy II stopnia i sposoby leczenia

Witam. Otóż mam dość wstydliwą przypadłość jaką są hemoroidy.Jest to prawdopodobnie stopień II - pojawiają się podczas parcia i znikają.Postanowiłem kupić czopki typu proctoglyvenol,tabletki aflavic,wyciąg z kory dębu.Czy coś może mi Pan/Pani jeszcze polecić? Oczywiście staram się spożywać błonnika i pic więcej wody i do tego się ruszać. Proszę tylko nie pisać żebym udał się do lekarza bo to odpada.Nie mam żadnych objawów,nie swędzi,nie piecze tylko bardzo rzadko pojawia się małe krwawienie.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, rozumiem Pańskie zdanie, jednakże jeżeli powyższe leczenie nie poskutkuje to i tak żeby np zapisać inne leki czy tez zastosować inne sposoby leczenia będzie musiał sie Pan udać do lekarza, w innym wypadku choroba może sie pogłębić i wtedy jedynym leczeniem zostanie postępowanie chirurgiczne. Pozdrawiam