Hyperostoza i podejrzane zmiany metastatyczne

Witam Moja mama 7 lat temu miala usunieta piers I wezly chlonne z powodu raka piersi. Teraz skarzyla sie na zawroty glowy, pogorszenie wzroku I zatykanie ucha. Wyniki RMI to; zmiana ogniskowa w sekwencjach T2W I STIR Zdecydowane ograniczenie dyfuzji Obie zmainy podejrzane o rozsiew pogrubiala blaszka zawnetrzna lusek czolowych - hyperostoza podejrzane zmiany metastatyczne Jesli to mozliwe bardzo prosze o interpretacje tego wyniku. Dziekuje :)

Badanie rezonansu magnetycznego głowy wskazuje na obecność przerzutów do kości czaszki, z uwagi na wywiad - punktem wyjścia jest rak piersi. Ponieważ objawy mogą sugerować także zmiany w mózgowiu należy rozważyć także inną diagnostykę (ocena klatki piersiowej, jamy brzusznej, narządu rodnego i całego kośćca). Konieczna kontrola onkologa.