Ile kalorii mogę dziennie spożywać?

Witam. Jestem kobietą, mam 20 lat i niedawno skończyłam się odchudzać, ważę obecnie ok 42 kg przy wzroście 151 cm. Gdy byłam na diecie przez pierwsze tygodnie jadłam 1200kcal/dzień, później 1050kcal/dzień, oprócz tego codziennie robiłam 10 tys. kroków i ćwiczyłam 6-7 razy w tygodniu (tabata, cardio, interwały). Ile kalorii mogę dziennie spożywać żeby nie przytyć, zakładając, że: a) zrezygnuje z aktywności fizycznej (tylko kroki) b) będę ćwiczyć 1-3 razy w tyg kroki c) będę ćwiczyć 3-5 razy w tyg kroki? Jestem studentką, nie pracuje, oprócz ćwiczeń mam ruch tylko do autobusu i na uczelni plus tyle ile mi brakuje do 10 tys kroków.
KOBIETA, 20 LAT 5 miesięcy temu

Dzień dobry

Po pierwsze Pani dieta jest zbyt drastyczna. W tym momencie nie można nawet nazwać tego odchudzaniem a głodzeniem się. 1050kcal/dzień to zdecydowanie za mało dla młodej studentki. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna i w miarę możliwości proszę z niej nie rezygnować. Ponadto proszę jeść zdrowo i wybierać produkty jak najmniej przetworzone. Dieta powinna być pełnowartościowa. Proszę postarać się aby Pani dieta liczyła przynajmniej 1500-1700kcal.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:

joanna.wasiluk@o2.pl