Ile trwa pobyt w szpitalu po usunięciu mięśniaka macicy?

Witam, w poniedziałek mam zabieg usunięcia miesniaka macicy nie wiem w jaki sposób będą mi go usuwać, do szpitala mam się stawić w niedzielę o 10.00 czy jest możliwość wyjścia ze szpitala we wtorek? Jak dlugo trwa pobyt szpitalu po takim zabiegu?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

mięśniaki macicy należą do niezłośliwych nowotworów macicy i rozwijają się często u kobiet w wieku rozrodczym. Zabiegi ich usunięcia należą do standardowych usług ginekologicznych. Mięśniak macicy powstaje z tkanki mięśniowej macicy i umiejscawia się najczęściej w jej trzonie. Mięśniaki mogą występować pojedynczo lub w grupie. Najlepszą metodą ich leczenia jest operacja histeroskopowa. Umożliwia ona obrazowanie wnętrza macicy za pomocą specjalnego wziernika wprowadzanego przez pochwę. Operacja pod kontrolą histeroskopu pozwala dokładnie widzieć błonę śluzową macicy i jej ewentualne zmiany chorobowe.

Na pobyt w szpitalu wstępnie powinna Pani zaplanować sobie trzy dni. Jeśli zabieg przebiegnie bez przeszkód najprawdopodobniej po trzech dobach będzie Pani mogła wrócić do domu. Życzymy udanego zabiegu.

Poniżej linki do artykułów poruszających przedstawiony problem:

https://parenting.pl/leczenie-miesniakow-macicy

https://portal.abczdrowie.pl/usuniecie-miesniakow-macicy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ile-trwa-pobyt-w-szpitalu-po-usunieciu-miesniaka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.