Ilość guzków krwawniczych

Czytałem, że "W warunkach prawidłowych rozróżnia się trzy guzki krwawnicze" Tymczasem u siebie wyczuwam może 5 takich guzków po kilka milimetrów, które pojawiają się w trakcie wypróżnienia, nie powodują one jednak dolegliwości bólowych. Chciałem zapytać jedynie czy jest jakaś określona liczba hemoroidów czy u każdego jest inaczej. Z jednej strony czytam że 3,na takim zdjęciu, zaznaczonych jest chyba ze 12

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że jest to bardziej sprawa indywidualna, oczywiście niektórzy mają predyspozycję do większej ilości guzków, a inni do mniejszej. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, który po badaniu lekarski będzie mógł odpowiedzieć na Pana pytanie.