Infekcja? Choroba? Czy ciąża?

Razem ze swoim facetem poświeciłam na gry wstępne, pieszczoty itp. dość dużo czasu. On szczytował dwa razy (ale nie uprawialiśmy seksu) dopiero, gdy umył członka przeszliśmy do stosunku. Niestety bez kondonów. Nie spuścił się we mnie, ale mam obawy co do ciąży.

Jakiś tydzień po tym dostałam okres, był tak jak powinien. Jest prawdopodobieństwo, że mogę być w ciąży? A kolejnym pytaniem, nie wiem czy nie wiążącym się właśnie z ciążą jest, nie wiem jak to nazwać, pryszczyk na pochwie? Jest ona podrażniona, swędzi, i wydziela jakiś brązowy płyn.
Czy to jest po prostu infekcja, jakaś choroba, czy może to być związane z ciążą?
Proszę, pomóżcie.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!
W związku z wystąpieniem normalnego krwawienia w tydzień po opisywanym zbliżeniu prawdopodobieństwo ciąży jest nikłe, praktycznie nie istnieje. Spowodowane jest to tym, że do zbliżenia, mimo, że niezabezpieczonego, doszło zapewne w dni niepłodne (14 dni przed krwawieniem).
Objawy, które Pani przedstawia mogą wskazywać na różne choroby narządu rodnego w tym na zakażenie pochwy lub stan zapalny szyjki macicy. Patologia może dotyczyć praktycznie każdej części narządu rodnego, jednak najbardziej pasuje w tym przypadku pierwsze rozpoznanie. Brązowe upławy świadczą o krwi, co za tym idzie być może doszło do uszkodzenia mechanicznego pochwy lub szyjki macicy, albo jest to związane z nadżerką lub jej stanem zapalnym.
Proszę niezwłocznie udać się do ginekologa w celu zbadania, oceny narządu rodnego w badaniu ultrasonograficznym, wykonania badania cytologicznego i wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.