Krew w śluzie.

Witam, 6 marca dostałam miesiączkę, była normalna, tzn. obfita. 13 marca zacząłam plamić, uznałam to za koniec miesiączki. Jednak w następnych dniach z pochwy wydzielał mi się ciągnący, kisielowaty śluz, a w nim jest jasnoczerwona krew. Jest już tak tydzień. Niedługo idę do lekarza, jednak martwią mnie te objawy. Jeszcze mam bóle podbrzusza i boli mi lewy jajnik. Co to może być? Mam 29 lat i 4 lata temu urodziłam dziecko. Nie sądzę, żebym mogła być w ciąży. Bardzo proszę o pilną poradę. Strasznie się martwię, że to może być rak szyjki macicy.

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Objawy, które Pani opisuje, mogą być związane z wieloma schorzeniami narządu rodnego, dlatego też bez zbadania nie da się określić ich przyczyny. Mogą świadczyć m.in. o zakażeniu narządu rodnego, nadżerce szyjki macicy, mięśniaku macicy, chorobie endometrium, torbieli jajnika i innych. Wszystkie one wymagają badania ginekologicznego, z pobraniem materiału do badania cytologicznego szyjki macicy, badania usg narządu rodnego. Proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty. Zapewne nie jest to nic groźnego, ale należy poddać się badaniu.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.