Intensywne uczucie przeszkody w gardle i przełyku

Od kilku miesięcy mam uczucie przeszkody w gardle/przełyku. Czasami bardziej, czasami mniej intensywne. Czasami do tego piecze i burczy w gardle. Powietrze z żołądka nie chce swobodnie uchodzić. Przy przełykaniu muszę kilka razy wykonywać ruch połykania żeby połknąć. Byłem u gastrologa oraz laryngologa. Była robiona gastroskopia i rentgen przełyku. Poza niewielką nadżerką na ścianie żołądka nie było żadnych nieprawidłowości. Natomiast zmiany ewidetnie są. Przełyk nie działa poprawnie. Co robić?

Jedyną metodą diagnostyczną, która pozwoli ustalić rozpoznanie jest badanie o nazwie manometria przełyku. Prawdopodobnie cierpi Pan na jeden z rodzajów zaburzeń motoryki przełyku.