Interpretacja badania ginekologicznego u 31-latki

Trzon macicy przodozgiety niejednorodny AP40mm. Endometrium 6,1mm . Proszę o interpretacjee wyniku.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani,
Pani wynik oznacza, że pani trzon macicy jest zgięty ku stronie brzusznej (przód) ciała w wymiarze przód-tył wynosi 40 mm. natomiast trudno powiedzieć co oznacza niejednorodny - wydaje się że podczas badania dotykowego jego struktura nie jest na całej powierzchni taka sama. Natomiast grubość endometrium musi być porównana do fazy cyklu w jakiej się Pani znajduje a także pobieranych leków. Pozdrawiam