Interpretacja tomografii komputerowej spiralnej kręgosłupa lędźwiowego
Witam mia,lam robioną tomografie komputerową spiralna kregosłupa lędziwiowego.Oto opis- na poziomach L1 do L5 patologi w kanale kregowym nie wykazano.Na poziomie L5-S1 zwężony krążek m-k ze zmianami degeneracyjnymi(objaw próżni), przepuklina dotrzonowa S1.Rozlana wypuklina krążka m-k ,oraz dyski kostne tylnych krawędzi trzonów uciskają struktury nerwowe w kanale kręgowym.Zmiany zwyrodnieniowe-wytwórcze w stawach m-k i na krawędziach trzonów kregów zweżają otwory m-k uciskając korzenie nerwowe w

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają charakter zwyrodnieniowy oraz przeciążeniowy. Zabieg operacyjny w tej sytuacji najprawdopodobniej może okazać się koniecznością. Proponuję kontakt z neurochirurgiem.