Interpretacja wyników usg tarczycy a hormony tarczycy

Prosze o interptetacje wynikow usg tarczycy: ciesn 3mm, prawy plat 15*16*45 mm 5,7 ml Plat lewy 12*13*40 mm 3 ml Calkowita objetosc do 9 ml (mala tarczyca) Hormony tarczycy w normie Z gory dziekuje.

To oznacza, że występuje u Pani mała tarczyca (norma około 15-20 ml) być może na skutek jakiś przebytych stanów zapalnych, być może tak już jest ukształtowana anatomicznie. Skoro poziomy hormonów są prawidłowe i nie ma Pani dolegliwości taki stan nie wymaga leczenia. O wszystkim powinien zadecydować endokrynolog prowadzący.