Interpretacja wyniku badania krwi u 2-latki

Witam proszę o interpretacje wyników mojej córki (2 latka) Leukocyty 10,25 /Erytrocyty 4,81 /Hemoglobina 13,5 /Hematokryt 36,9 /MCV 76,7 /MCH 28,1 /MCHC 36,6 /Płytki krwi 323 /RDW-CV 12,2 /PDW 12,2 /MPV 10,5 /P-LCR 28,2 /PCT0,34 /Neutrofile40,1 /Limfocyty 45,2/Monocyty12,0 /Eozynofile2,5 /Bazofile 0,2 /CRP 1,32...Dodam ze ostatnio córka przechodziła jakąś infekcje jelitową z gorączką oraz silną biegunką.Posiew kału na bakterie ujemny.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście w obrazie morfologicznym są wykładniki toczącego się lub już zakończonego ( niedawno) procesu zapalnego. Jeżeli córka nie ma żadnych objawów nie stwarza to podstaw do niepokoju.