Interpretacja wyniku tomografii komputerowej kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego

Bardzo proszę o interpretacje wyniku tk. kręgosłupa lędżwiowo-kkrzyżowego bez kontrastu .Drobne osteofity na przednich i bocznych kr.trzonów lędżwiowych.Na poziomie l3-l4 cechy centralno-obubocznego uwypuklenia materiału krążka do kanału kręgowego na ok.3mm,ze spłyceniem zachyłków korzeniowych i cechami impresji na korzeń nerwowy po stronie lewej.Na poziomie L5-S1 niewielki ześlizg . trzon l-5 przemieszczony ku przodowi w stosunku do S1 na ok 3mm.L5-S1 pseudoprotruzacja do kanału kręg. na ok 3mm

Z naszego na nasze :)
Osteofity - początek zmian zwyrodnieniowych
uwypuklenie krązka - dyskopatia (z tego powodu prawdopodobne bóle odcinka lędźwiowego)
ucisk na korzeń nerwowy - prawdopodone odczucie dretwienia, przechodzenia prądu do kończyny dolnej lewej
ześlizg L5 do S1 - tzw kręgozmyk - 3 mm to mało - możliwe dolegliwośc ibólowe - do obserwacji

w celu porównanania wyniku RTG ze stanem fizykalnym zalecam kontroleu ortopedy i ustalenie właściwego toku postępowania leczniczego

Szanowna Pani wynik o którym Pani pisze jest tylko albo aż badaniem ,badanie kliniczne i pełen wywiad który przeprowadzi lekarz da Pani odpowiedz na każde pytanie .