Jak długo przed USG jamy brzusznej należy powstrzymywać się od jedzenia?

Witam. Niedługo idę na USG jamy brzusznej, Pani w recepcji poinformowała mnie, że mam nie jeść 4h przed badaniem i wypić wodę. Tu mam właśnie problem, ponieważ muszę jeść co jakieś trzy godziny, inaczej robi mi się słabo niedobrze, mam wrażenie omdlewania. Mąż który dwa lata temu musiał robić USG co najmniej raz na trzy miesiące uzyskał informacje, że okres 2 godzinny powstrzymywania się od posiłków jest wystarczający, co potwierdził inny lekarz. Proszę o wyjaśnienie jak to naprawdę wygląda. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

zależy co dolega i jakie są potencjalne możliwości znalezienia zmian. proszę kierować się zaleceniami lekarza kierującego na badanie.
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.