Jak długo żyje plemnik w ciele kobiety?

 W Internecie, podręcznikach widzę rozbieżności w temacie - jak długo żyje plemnik w ciele kobiety. Odpowiedzi są od 3 do 7 dni. Ale 3-7 dni tylko gdy są dni płodne i ewidentny śluz i odczuwanie wilgoci u kobiety. Jak to jest w końcu?

Dzień dobry!

Taka właśnie jest możliwa długość życia plemników - w zależności od okoliczności, warunków, których często nie jest możliwe jednoznacznie określić i kontrolować.

Pozdrawiam!

Witam, to akurat zależy od zjawiska kapacytacji i stopnia dojrzałości plemników. Przyjmuje się, że plemnik może przeżyć w ciele kobiety 24-72h.