Jak dostosować dietę aby zmniejszyć wagę?

Witam. Mam 22 lata i troche ponad 70kg. Chce stracic ok 15-20kg zeby poprostu czuc sie dobrze. Niestety ale regularne posiłki beda ciezkie do zrealizowania ponieważ pracuje raz w dzien raz w nocy w dodatku po 12 godzin. Wiec jesli jestem po nocce spie dosyc duzo. Wiem ze powinno byc 5 lekkich posilkow co jakies 4 godziny i bede sie starac tak robic. Tylko pytanie czy to cos da ze wzgledu na moja prace... Zaczęłam ćwiczyć w domu brzuszki skłony i przysiady. Mam zamiar zaczac biegac chociaz 2 razy w tyg ale troche mnie teraz odstrasza temperatura na dworze.

Dzień dobry,

Powinna się Pani skonsultować z dietetykiem, który sprawdzi Pani sposób odżywiania się i wskaże wskazówki na redukcję masy ciała. Sama aktywność fizyczna nie pozwoli uzyskać Pani wymarzonego efektu.
Powszechnie stosowane diety redukcyjne, tak zwane diety cud, to droga donikąd. Spadek wagi po ich wdrożeniu rzeczywiście będzie spektakularny, ale na krótko. Kiedy kuracja odchudzająca dobiegnie końca, efekt jojo jest niemal gwarantowany. Najlepszym rozwiązaniem dla osób odchudzających się jest racjonalna dieta. Właściwe odżywianie nie jest ani skomplikowane, ani wymagające. Należy wyeliminować złe nawyki żywieniowe i nauczyć się kilku zasad żywienia.

Efekt jojo, który następuje po zastosowaniu bardzo restrykcyjnych diet odchudzających, charakteryzuje się błyskawiczną utratą masy ciała i jeszcze szybszym powrotem do dawnej wagi, a nierzadko znacznym zwiększeniem kilogramów. Organizm rozregulowuje się, przemiana materii ulega spowolnieniu, a tkanka tłuszczowa magazynuje coraz większe ilości energii.

Pozdrawiam