Jak interpretować opis gastroskopii?

Interpretacja wyniku opisu gastroskopii Witam! Prosiłem o wyjaśnienie otrzymanego opisu z gastroskopii: Panendoskopia. Przełyk i wpust bz. Żołądek normotoniczny zawiera na czczo treść śluzową. Okolica przedodźwiernikowa czysta. Odźwiernik drożny. Opuszka XII-cy prawidłowa. Test na HP dodatni Dg.Status normalis. 44.161- gastroskopia diagnostyczna z testem urazowym

Lek. Paweł Szadkowski

Według opisu wszystko jest w normie. Jedynie test na H.pylori wyszedł dodatni, jeśli ma Pan niepokojące objawy z strony żołądka - można przejść eradykację.