Jak interpretować wynik badania betaHCG u osoby starającej się o dziecko?

Dzień dobry Bardzo proszę o odpowiedź na pytanie które nie daje mi spokoju, wizytę u lekarza mam dopiero w przyszłym tygodniu A chciałabym wiedzieć cokolwiek już teraz. Staramy się z mężem o dziecko już od ponad 2 lat aktualnie zaczynamy leczenie. Jesteśmy już po kilku badaniach. Ale w ostatnich dniach bardzo źle się czułam od kilku dni towarzyszą mi dokuczliwe mdłości A przyznam że miewam je bardzo rzadko do tego nabrzmiale i bólach piersi A do miesiączki jeszcze ponad tydzień. Dlatego też postanowiłam zrobić badanie B-hcg. Dzień przed badaniem zaczęłam krwawić nie obficie i to nie była taka zwykła krew tylko bardzo ciemne skrzepy. Trwało to niecały dzień, teraz pozostały już tylko brązowe upławy. Badanie z krwi i tak zrobiłam wynik to 3,5 mlU/ml dodam że badanie zrobiłam w 21 dniu cyklu, 8 dni po owulacji 10 dni po stosunku. Proszę o podpowiedź co może oznaczać takie stężenie hcg i te plamiena. Serdecznie pozdrawiam Lena

Lek. Michał Lenard

Niestety, badanie zostało zrobione zbyt wcześnie, żeby móc stwierdzić ciążę. Sugeruję wykonanie testu ciążowego w dniu spodziewanej miesiączki, a w razie dodatniego wyniku wykonanie badania b-HCG. Pozdrawiam!