Jak interpretować wynik badania RM kręgosłupa na odcinku lędzwiowo krzyżowym?

Witam proszę o wyjaśnienie opisu mr kregosłupa odc lędzwiowo krzyzowy Wnioski odprostowanie lordozy ledzwiowej . Cechy MR przebytej niepełnoobjawowej ch Scheuermanna w odc piersiowym . Cechy MR poczatkowej spondylozy ledzwiowej z dwupoziomowa dyskopatia (bulging) bez wtórnej istotnej stenozy kanału kregowego . Brak cech MR stenozy kanałów korzeniowych obustronnie

Z opisu wynika dwupoziomowe wpuklenie tarczy międzykręgowej do kanału kręgowego. Tego typu problem w zależności od poziomu (nie jest podany w opisie) może powodować różne problemy neurologiczne. Np. gdy występuje w dolnym odcinku kręgosłupa lędźwiowego to powoduje rwę. Proponuję współpracę z fizjoterapeutą. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki