Jak interpretować wynik badania RTG z kontrastem doodbytniczym u dziecka z podejrzeniem choroby Hirschsprunga?

Witam, mam pytanie dotyczące interpretacji wyniku syna RTG z kontrastem doodbytniczym. Lekarze podejrzewaja u syna chorobe hirschsprunga od około roku walczymy z zaparciamy obecnie syn 4 lata załatwia sie raz na tydzien raz na 10 dni mimo diety bogato resztkowej, stosowania 5 miesiace Xenny Balance Junior bez poprawy. Od roku zatrzymał sie w przybieraniu na wadze i wzroscie, odbiega umiejętnościami od swoich rówieśników. Opis badania następujący: Wlew doodbytniczy Jelito grube zakontrastowano w całości bez przeszkód. Końcowy odc. esicy na dł. ok. 30mm o węższy świetle szerokości ok. 12mm - odc. obkurczony? zwężony? Wstępnica wydłużona, tworzy zagięcie. Poza tym jelito grubego o prawidłowym położenie, kształce i zachowanej haustracji. Masy kałewe obecne na przebiegu j. grubego. Przestrzeń przedkrzyżowa bez zmian. Na zdj. późnym, wykonanym po 24 godz. widoczne zakontrastowana ,z masami kałowymi, poprzecznica, zstępnica, esica i odbytnica..

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna dalsza diagnostyka i wyjaśnienie przyczyn opisywanego powyżej zwężenia . proszę koniecznie udać się do gastroenterologa dziecięcego