Jak interpretować wynik RTG zatoki szczękowej?

Drobne przyścienne zacieśnienia sugerujące zgrubienia błony śluzowej w zatoce szczękowej prawej. Poza tym zatoki przynosowe powietrzności prawidłowej. Zrobiłem RTG zatok ponieważ w tym sezonie 3 razy byłem przeziębiony i lekarz pierwszego kontaktu dał mi na to skierowanie. Czy warto iść z takim wynikiem na laryngologa?

Po każdym banalnym katarze nosa bywają zmiany radiologiczne w zatokach. Przecież nos, uszy, gardło, krtań, zatoki, oskrzela i płuca to jedna przestrzeń dróg oddechowych połączona ze sobą ciągiem błony śluzowej. reagującej w całej swojej przestrzeni stanem zapalnym, obrzękowym. Nigdy ,dobry lekarz nie robi zdjęć rtg w takich banalnych przeziębieniach. Zdjęcie rtg do masywna dawka promieni rentgenowskich mogących być zaczynem pobudzenia do życia komórek nowotworowych drzemiących w Twoim organizmie. Nie prześwietlajcie się na Miłość Boską bez potrzeby!!!