Jak interpretować wyniki badań RTG pleców i co może powodować uczucie drętwienia szyi?

Proszę o interpretację wyniku RTG. Zniesienie fizjologicznej krzywizny, zaostrzeniE krawędzi trzonow (ich wysokość prawidłowa). Dyskopatia na wysokości C2-C3-C4, C5-C7. Otwór dla tętnicy kregowej na tylnym łuku atlasu. W styczniu miałam uraz, 1 miesiąc w kolnierzu. Bóle wróciły po uderzeniu łokciem w szyję kilka dni temu. Dodatkowo dretwienie idące od szyi, przez bark do łokcia i dłoni prawej ręki. Napadowe bóle głowy w dolnej, tylnej części głowy (przy szyi). Uczucie sztywnej szyi, napięcia.

Objawy z opisu wskazują na zbyt mało elastyczne struktury mięśniowe oraz za mało wyćwiczone mięśnie w obrębie szyi. Brak fizjologicznej aktywności szyi oraz brak wytrzymałości struktury nie zabezpiecza przed urazami i przeciążeniami. Wskazana jest współpraca z doświadczonym fizjoterapeutą. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki