Jak leczy się recesję podniebienia?

Witam, przeszłam zabieg pokrycia recesji płatem z podniebienia. Doktor pobrał tkankę z podniebienia i wszczepił ją nakrywając na nią dziąsło. Jestem 13 dzień po zabiegu i 12 dnia zdjęte miałam szwy. To miejsce nie wygląda zbyt estetycznie. Jest wyraźne zgrubienie i nie trzyma się kurczowo, tylko jakby odstaje od dziąsła. Poza tym mam taki jakby szczękościsk, przeszkadza mi to w uśmiechaniu itd. Czy to się jeszcze stopi z resztą dziąsła z czasem, czy tak już zostanie?

Dzień dobry, zabieg pokrywania recesji jest zabiegiem chirurgicznym, może więc przez jakiś czas powodować ból śluzówki i mięśni, a to może utrudniać otwieranie ust.
O tym, czy zabieg się udał, można powiedzieć dopiero po kilku tygodniach. Wrastanie tkanki w nowym miejscu, połączenie z podłożem, remodelacja, kolorystyczne przystosowanie się do nowego otoczenia, wymaga czasu. Ważne jest co mówi Pani lekarz o powodzeniu zabiegu. Jeżeli nie ma stanu zapalnego, to proszę uzbroić się w cierpliwość i nie martwić na zapas.