Kobieta , 35 lat Witam w kwietniu zaczelam robic brzuszki Po dwóch tyg przestalam czulam ból w karku i sztywnienie do tego bole z tylu glowy Byl robiony tk kregoslupa wyszlo niewielkie zwyrodnoenie i lordoza szyjna bralam rozne leki nic nie pomaga Sztywnienie przeszlo ale bol szyji ciągnięcia za uszami i ciagle bole glowy sa w roznych okolicach z tylu w skroniach czole Teraz np w prawej skroni i rwie pod ucho i szczeke jakby mnie zab bolal Prosze o pomoc noewiem juz co robic to jiz trwa od kwietnia
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam!
Problem, który Pani opisała może mieć podłoże nerwicowe. Ponadto: w jakim stanie fizycznym Pani jest (waga, wydolność fizyczna, czy te "brzuszki" to była jedyna aktywność itp.). Zmienność dolegliwości przemawia za zaburzeniami emocjonalnymi. Proponuję konsultację psychiatryczną, przy potwierdzeniu moich przewidywań, zaproponują odpowiednią psychoterapię, być może ze wsparciem lekami p/lękowymi.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Tomografia komputerowaTomografia komputerowa jest badaniem radiologicznym pozwalającym na uzyskanie obrazów badanych struktur. Jest badaniem, które wykorzystuje promienie rentgena. Pozwala uzyskać wyraźne i szczegółowe zdjęcia narządów oraz kości.
  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Ból brzucha u dzieci

Sposoby leczenia bólu u dziecka

Sposoby leczenia bólu u dziecka

Zdrowie dziecka jest dla rodziców jednym z priorytetów w opiece. Zazwyczaj ból brzucha u dzieci do pewnego wieku stanowi najczęstszy problem. Rodzice często wysłuchują skarg swoich pociech. Przyczyny bólu brzucha są różne. Mogą one być skutkiem niestrawności,...