Jak leczyć Mycoplasma pneumoniae?

Witam, robiłem badania na mycoplasma pneumoniae, wynik wyszedł igg 107,9 ru/mi a drugi dodatni igm 1,52. Brałem antybiotyk przez tydzień, przeszła gorączka oraz głęboki kaszel (z objawów została jeszcze delikatnie odksztuszajaca flegma) Teraz pytanie czy mogę odstawić antybiotyk po 10dniach? Planowo miałem brać 14. Drugir pytanie czy zrobić badanie na borelioze? Czytałem, że dużo kleszczy przenosi mykoplazme. Oraz trzecie pytanie co w wypadku gdy przestanę brać antybiotyk, jakie są konsekwencje nie wyleczenia mykoplazmy do końca, pozdrawiam.

Lek. Michał Lenard

Antybiotyk należy przyjmować według zaleceń, do końca, czyli w Pana przypadku 14 dni. Jeśli przerwie Pan terapię wcześniej, choroba może powrócić, ponieważ nie wszystkie bakterie zostaną zabite. Nie ma potrzeby wykonywania badań na boreliozę, chyba, że ma Pa objawy tej choroby, lub jest Pan narażony na ukąszenia kleszczy. Pozdrawiam!