Mykoplazmoza dodatnia - jakie jeszcze badania wykonać?

Córka 12 lat, od 1-12-2010 kaszle. Najpierw leczono ją na krtań i gardło (antybiotyk z grupy cefalosporyn), następnie od 23-12-2010 zwróciłam się do innego lekarza, który zasugerował mykoplazme lub koklusz. Wprowadził inny antybiotyk, który podawaliśmy przez 21 dni 28-12-2010 (córka kaszle mniej). Po kontroli okazało się, że wszystko jest ok. 3-01-2011 do szkoły, niestety do szkoły nie poszła, bo zaczęła kaszleć na nowo po konsultacji z lekarzem. Okazało się, że nastąpił nawrót choroby i zasugerował, że może mieć jakiegoś pasożyta. Zalecił preparat, który podajemy do tej pory tj. 26-01-2011 oraz leki przeciwkaszlowe syrop. Kaszel cały czas trwał, nie ustępował. W tym czasie zrobiliśmy badania, mykoplazmoza dodatnia 32,46 w klasie IgG w klasie IgM 1,19. W dniu dzisiejszym kaszel jest mniejszy teraz bardziej mokry, ale jest. Mam pytanie, jak długo jeszcze może córka kaszleć, czy jakie badania mam zrobić, aby całkiem ją wyleczyć? Kilka lat temu miała kleszcza, czy to może mieć jakiś związek z tą bakterią? Nadmieniam, że do tej pory córka nie chorowała.

Dziękuję za odpowiedź!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Lek. Magdalena Kowalska
70 poziom zaufania

Witam!

Mykoplazmatyczne zapalenie płuc jest trudne do leczenia, ponieważ po leczeniu można być nadal nosicielem bakterii przez kilka tygodni. Zastosowanie antybiotyku (10-14 dni- głównie makrolidy) skraca okres występowania gorączki i zmian w płucach oraz powoduje przyspieszenie ustąpienia objawów.

Po zapaleniu płuc, zwłaszcza u dzieci, może pozostać przejściowa nadreaktywność oskrzeli, co objawia się przede wszystkim kaszlem przy zmianie temperatury (np. wychodzenie z ciepłego pomieszczenia na dwór i odwrotnie), wysiłku itp. Stosowane są nieraz w takich przypadkach leki z grupy antagonistów leukotrienów.

Przewlekła sterydoterapia rzeczywiście wiąże się z wieloma działaniami niepożądanymi, ale krótkotrwała, prawidłowo stosowana, w większości przypadków jest wolna od takich działań. W takich przypadkach najczęstszym powikłaniem jest np. grzybica jamy ustnej (przy wziewnych).

Przewlekły kaszel, czy też w ogóle kaszel, nie jest charakterystycznym objawem boreliozy. Natomiast bakteria Mycoplasma pneumoniae przenosi się drogą kropelkową od chorującej osoby.

Serdecznie pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty