Ból biodra w ciąży a jego leczenie

Witam serdecznie, mam pytanie dotyczące bólu biodra w ciąży. Jestem obecnie w 20 tygodniu ciąży i mam silne bóle lewego biodra i okolic pleców oraz występują u mnie związane z silnym bólem biodra w ciąży problemy z chodzeniem. Rok temu sunięto mi prawą nerkę. Badania krwi nie są słabe a kreatynina wyższa. Pracuję ciężko fizycznie przy produkcji drzwi. Mój lekarz prowadzący odmawia mi L4 twierdząc, że ból biodra w ciąży to nie choroba. Co mam robić? Boję się o zdrowie moje i dziecka. Urolog w 10 tygodniu ciąży powiedział mi, że powinnam odpoczywać, zdrowo się odżywiać i pilnować, by nie było zastoju moczu. Niestety w pracy często zdarza mi się trzymać mocz bo nie zawsze jest czas żeby pójść do toalety. Co mam zrobić? Skąd takie silne bóle biodra w ciąży? Czy z powodu mojej ciężkiej pracy ciąża może być zagrożona? Z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze zwolnienie jak najbardzej poza tym należy wykonać usg i spr No czy nie dochodzi do rozejścia się spojenia łonowego i tak promieniuje do biodra. Należy także wykluczyć ew schorzenia nerki