Jak leczyć skutecznie taką bezsenność?

Zwracam się z prośbą pomoc. Od 11 dni biorę Aciprex (stwierdzona nerwica lękowa), przez cztery dni pół tabletki, teraz już całą. Dodatkowo doraźnie na maks dwa tygodnie Zolpic. Od tej pory (od jakiś siedmiu dni) praktycznie w ogóle nie śpię i nie mogę zasnąć. Biorąc Zolpic przysypiałem tylko dwie godziny, teraz odstawiłem bo i tak wiele nie pomaga. Jednocześnie mam wrażenie, że przez ten cały czas jestem silnie pobudzony (ale też zmęczony fizycznie i psychicznie przez tą sytuacje). Kiedyś jak wieczorem siadałem do książki to jak przeczytałem kilka stron to odlatywałem, teraz mogę przeczytać cała i ciagle pobudzenie. Zasypiając mam wrażenie, że całą noc przeleżę próbując zasnąć. Czy to normalne? Czy mi się wydaje i jednak śpię w jakimś dziwnym trybie czuwania?
MĘŻCZYZNA, 36 LAT 9 miesięcy temu

co mogło przeszkadzać w odpoczynku według pacjenta (np. stres poprzedniego dnia, dolegliwości bólowe)

Ilości i długości przebudzeń w ciągu nocy

Ilości i długości drzemek w ciągu dnia

Leków zażytych danego dnia/o danej porze

Spożytego alkoholu, tytoniu, kofeiny

Aktywności fizycznej

Czynności wykonanych przed pójściem spać

Oczywiście należy pamiętać o higienie snu- regularna poro położenia się do łóżka, łóżko winno służyć wyłączenie do snu i seks, umiarkowana temperatura i wilgotność w pomieszczenia, ostatni posiłek spożyć co najmniej godzinę przed położeniem się do snu, nie zostawiać do wieczora trudnych spraw do rozwiązania, na noc nie pić używek (alkohol, płyny "energizujące" kofeina itp.), nie oglądać przed snem filmów grozy, nie czytać takich książek, niw oglądać (przed snem) filmów pornograficznych.

Wypełniony dzienniczek snu, przedłożyć lekarzowi leczącemu.

Pozdrawiam