Jak leczyć stan lękowo-depresyjny powstały na skutek nerwicy natręctw?

Witam Od paru miesięcy mam stan lękowo depresyjny powstały na wskutek nerwicy natręctw i powolnego spadku nastroju przez ta nerwice.Wykonałam eeg i oto wynik.Wizytę mam dopiero za 3 tyg,a chciałam wiedzieć jaki wynik wyszedł badanie w czuwaniu.Uklad elektrod 10/20.Wykonane stymulacje FS-totostymulacja,HW-hiperwentylacja.Przjmowane bleki asentra 100mg i tittico Czynnosc podstawowa to miernie/malo regularny rytm alfa o czestotliwosci 10,7Hz i amplitudzie do 12u-v.Sladowa czynnosc szybka beta w okolicach przednich.W okolicach skroniowych nieliczna domieszka fal theta 7Hz nisko napięciowych.Fotostymulacja nie modyfikuje zapisu.Hiperwentylacja prowokuje w okolicach skroniowych bardzo nieznaczny wzrost ilości rozsianych fal theta 7Hz.Reakcja zatrzymania obecna.Czynności napadowej ani ogniskowosci nie zarejestrowano. ORZECZENIE: Niskonapieciowa czynnosc bioelektryczna bez rejestrowalnej napadowosci i ogniskowosci-niewielkiego stopnia zaburzenia uogolnione.Bardzo prosze o interpretacje lub przyblizenie wyniku badan

Konieczna pełna konsultacja, PSYCHOLOG< PSYCHIATRA; dalsze leczenie .
Jaki ogólny stan zdrowia, inne obciążenia. Ważne wszystkie aspekty zdrowia, także tryb życia, pracy, aktywność, nastrój, sen ;
Jakie problemy życiowe ?
Pozdrawiam i zapraszam

Witam, nie bardzo wiem co było powodem wysłania Pani na te badania i kto Panią wysłał. Badanie EEG stosuje się jako ewentualne potwierdzenie wstępnej diagnozy. Na pewno nie diagnozuje się chorób psychicznych w ten sposób. Dla mnie badanie wygląda w normie, jednak specjalista który te padania powinien zinterpretować to neurolog. Dla informacji nerwicę natręctw, która zaliczana jest do
zaburzeń lękowych powinno się leczyć psychoterapeutycznie ze względu na chroniczny stres jej towarzyszący. Ewentualni z małym wsparciem farmakologicznym, no ale widzę że jest inaczej.
Pozdrawiam życzę zdrowia i radziłbym odwiedzić dobrego psychoterapeutę w Krakowie