Jak leczyć te zaburzenia koncentracji u 22-latka?

Dzień dobry, nie wiem czy będzie widać to pytanie, nigdy nie sądziłem że będę musiał się zwracać o pomoc, lub o zapytanie od dłuższego czasu mam problem z koncentracją, pamięcią, ale nie to jest najgorsze ciągle sobie coś powtarzam w głowie jakieś myśli i nie mogę nad tym zapanować ciągle te same słowa, mam problem też z wyobrażaniem sobie

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Pana problem może mieć dwojakie podłoże. Po pierwsze, taki stan często występuje przy zaburzeniach związanych z psychiką. W takim przypadku powinien Pan udać się na konsultacje do poradni psychologicznej. Specjalista z dziedziny psychologii i psychiatrii, po przeprowadzeniu indywidualnej rozmowy i odpowiednich badań, będzie w stanie postawić trafną diagnozę.

W drugim przypadku problem może mieć podłoże w czynniku organicznym. Jeżeli zaburzenia psychiczne zostaną wykluczone, zalecamy udanie się do neurologa i przeprowadzenie wymaganych badań, takich jak tomografia głowy czy rezonans magnetyczny.

Problemy z koncentracją mogą być też spowodowane przez stres, przemęczenie, nieodpowiednią ilość snu, czy nieregularną dietę.

Poniżej zamieszczam linki do pytań innych użytkowników, którzy mieli podobny problem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/braki-koncentracji-i-pamieci-oraz-uczucie-pustki-w-glowie

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaka-jest-przyczyna-problemow-z-pamiecia-u-22-latki

Zachęcam również do zapoznania się z zaburzeniem afantazji, czyli trudnościami z wyobrażaniem sobie obrazów i wspomnień:

https://portal.abczdrowie.pl/niezwykle-choroby-z-ktorych-mozesz-nie-zdawac-sobie-sprawy-wprawiaja-w-zdumienie/6

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.