Jak leczyć to drętwienie kończyn i zawroty głowy?

Witam Objawy bóle i zawroty głowy, ból karku i dretwienie kończyn górnych. Wynik rezonansu magnetycznego odcinka szyjnego kręgosłupa Badanie uwidocznilo zniesienie fizjologicznej lordozy. Wysokość i sygnał trzonów kręgów szyjnych w normie. Krążek miedzytrzonowy na poziomie C5/C6 nieznacznie zwężony z cechami częściowej dehydratacji oraz sladowej centralnej wypukliny na głębokość ok 1mm modelujacej worek oponowy bez cech modelowania rdzenia kręgowego i kolizji ze strukturami nerwowymi. Poza tym wysokość sygnał i obrysy krążków miedzytrzonowych w normie. Szerokość kanału kręgowego w normie. Szerokość sygnał rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym bez uchwytej patologii. Czy taki wynik kwalifikuje się do ewentualnego leczenia ? Jak złagodzić wyżej opisane objawy ?

Dzień dobry,

Powyższy opis nie sugeruje konieczności interwencji chirurgicznej. W leczeniu bólów karku i głowy o tle napięciowym fantastycznie sprawdza się terapia manualna, terapia punktów spustowych i tzw. suche igłowanie (dry needlling). Sugeruję jednak dokładniejszą diagnostykę. Proszę oznaczyć morfologię (niedokrwistość może powodować tego rodzaju niespecyficzne objawy), kreatyninę, mocznik i transaminazy (próby wątrobowe). Warto także wykonać badanie echokardiograficzne i EKG (wady zastawki aortalnej często są przyczyną takich dolegliwości). Uważam, że w Pani przypadku konieczne będzie także USG Doppler, w celu wykluczenia zespołu podkradania tętnicy podobojczykowej.