Co oznacza wysokość i sygnał krążków międzykręgowych bez zmian w obrazach MR?

Miałam robiony rezonans odcinka szyjnego kręgosłupa w związku z silnym bólem w okolicy lewej łopatki i szyi, drętwieniem ręki i bólami głowy. Dostałam wynik i bardzo proszę o pomoc w jego interpretacji. Opis: Zniesiona fizjologiczna lordoza kręgosłupa szyjnego, z jego kyfotycznym ustawieniem w odcinku C4-C6. Wysokość i sygnał krążków miedzykręgowych bez zmian w obrazach MR. Uwypuklające się dokanałowo krążki międzykręgowe C4/C5 i C5/C6 uginają przednią ścianę worka oponowego. Przednia rezerwa płynowa na poziomach C4/C5 i C5/C6 jest częściowo zredukowana, bez ucisku rdzenia kręgowego. Wysokość trzonów kręgów prawidłowa. Rdzeń kręgowy w badanym zakresie bez zmian ogniskowych i ucisku. Z góry dziękuję.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Uwypuklone krążki międzykręgowe szyjne na poziomie C4/C5 i C5/C6 mogą okresowo uciskać na nerwy rdzeniowe, co może być przyczyną wymienionych dolegliwości. Oczywiście wynik należy interpretować w oparciu o stan kliniczny pacjenta, dlatego powinna Pani udać się w wyznaczonym terminie na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.